قیمت لیفتراک مقدمه

قیمت لیفتراک درکمپانی های اصلی ودرکشور های تولید کننده روند قابل پیش بینی دارد و میتوان تقریبا از ثبات نسبی این قیمت ها درکمپانی اطمینان حاصل کرد.

امادرکشورما،ایران با توجه به بی ثباتی قیمت ارز و نواسانات قیمتی والبته هزینه های جانبی مانند:

حمل و نقل و گمرکی محصولات عامل هایی است که درتعیین کردن قیمت این محصول دخیل است.

با توجه به این موضوعات در این مقاله به بررسی کامل قیمت لیفتراک می پردازیم،پس اگر شما قصد خرید لیفتراک را دارید حتما این مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید.

عوامل تاثیر گذاربرروی قیمت نهایی:

هزینه حمل و نقل:

یکی از هزینه هایی که در قیمت نهایی لیفتراک تاثیر بسیاری دارد هزینه حمل و نقل لیفتراک بصورت دومرحله می باشد که:
 1. حمل و نقل از کمپانی مادر تا مرز کشورمان که هزینه حمل و نقل خارجی است.
 2. حمل و نقل پس از ورود به داخل کشور و تا انبار کارخانه وارد کننده که هزینه حمل و نقل داخلی بیان می شود.
هزینه حمل و نقل خارجی:

در این مرحله عمده حمل و نقل ها به صورت دریایی و هوایی بوده و تماما این موضوع وابسته به مسافت بین کشور تولید کننده و کشور وارد کننده می باشد.

که یکی از فاکتور های تاثیر گذار روی قیمت  است.

هزینه حمل و نقل داخلی:

حمل و نقل داخلی از بندر تا انبار شرکت وارد کننده اغلب به صورت زمینی انجام می شود و بسته به نوع لیفتراک وزن لیفتراک و مسافت تا انبار متفاوت است.

لیفتراک

هزینه گمرک:

هزینه لیفتراک ها بر اساس کشور سازنده و مدل آن مانند سایر محصولات متفاوت می باشد و دارای یک لیست قیمت در اداره گمرک مرکزی می باشد که بر اساس آن قیمت گذاری ها انجام می شود.

این قیمت ها به گونه ای می باشند که متاسفانه به شکل کاملا محسوسی بر روی  لیفتراک ، قیمت استاکر و سایر تجهیزات انبارداری تاثیر می گذارد.

هنگام خرید لیفتراک به چه چیز هایی دقت کنیم:

 • هر چقدر ظرفیت باربری لیفتراک بیشتر باشد قیمت آن نیز گران تر خواهد بود،دقیقا مثل خانه ها لیفتراک بزرگتر قیمت بیشتر ،اما ایده مناسب چیست ؟ باید با دقت نیاز خود را بررسی کنید و دقیقا بدانید چه تناژ لیفتراکی نیاز کار شما را جوابگو است که با خرید لیفتراک تناژ مناسب کار خود از پرداخت پول اضافه جلوگیری کنید.
 • برند سازنده را در نظر بگیرید، همه لیفتراک ها یکسان ساخته نمی شوند. هرچه کیفیت بهتر باشد،کاهش هزینه های اضافی بلند مدت نیزبهینه ترخواهد بود.
 • هزینه بلند مدت از هزینه های اولیه مهمتر است. وقتی به فکر خرید لیفتراک ارزان قیمت یا لیفتراک دست دوم هستید ، بررسی کنید که در طولانی مدت چه هزینه ای برای شما به همراه خواهد داشت. بعضی اوقات ، پرداخت کمی بیشتر هنگام خرید باعث می شود هزینه های شما ر دراز مدت کمتر باشد.
 • فراموش نکنید که هزینه های عملیاتی را اضافه کنید. هزینه سوخت لیفتراک با توجه به سوخت مصرفی،روغن،وتمام مواردمصرفی هزینه های خود را مدیریت کنید.
 • در مورد ضمانت های برند مور نظر بپرسید. اگر بخشی از لیفتراک شما خراب شود ،گارانتی شما چقدر آن را ساپورت می کند، بله ضمانت نامه ها هزینه اضافی هستند،اما وقتی اشتباه پیش آمد ، ارزش آن را دارند.
 • این را بدانید در حالی که قیمت ها متفاوت است، بیشتر لیفتراک های جدید متوسط ​​بین 16،000 دلار – 50،000 دلار قیمت دارند. بسته به اندازه ، شما در هر مکانی از 15،000 دلار – 100،000 $ + برای لیفتراک جدید هزینه خواهید کرد،پس دقت کنید که نسبت به نیاز کاری خود هزینه کنید.

چگونه بفهمم که چه تناژ لیفتراک و در چه محیطی برای کسب و کار من مناسب است:

برای این کار چند سوال از خود بپرسید:
 1. بار متوسط ​​من چقدر سنگین است؟
 2. بزرگترین بار من چقدر سنگین است؟
 3. برای بلند کردن بارهای خود به چه تناژ لیفتراک نیاز دارم؟
 4. (هر چه بار سنگین تر باشد باید ظرفیت لیفتراک بیشتر شود).
 5.  از چه نوع لیفتراکی بسته به سوخت استفاده شود؟
 6. آیا در محیط بسته میخواهم از لیفتراک استفاده کنم و یا محیط باز؟
 7. شیب زمین محیط کار من چگونه است؟
 8. کمترین هزینه و بیشترین کاربرد در انتخاب لیفتراک کدام است؟
 9. آموزش اپراتور برای کار با لیفتراک لازم است یا خیر؟
لیفتراک-چی-بخرم

لوازم جانبی: اگر تاکنون خودرویی را خریداری کرده باشید، شاید فقط با قیمت پایین فریب خورده باشید اما بدانید که قیمت پایین وسیله شما را به یک وسیله نقلیه لخت تبدیل می کند.

پس از افزودن گزینه های مورد نیاز ، وسیله نقلیه هزاران دلار بیشتر از آنچه تبلیغ می شود،پای مشتری آب میخورد،هنگام مقایسه لیفتراک،هزینه هرگونه ضمیمه، لوازم جانبی و ویژگی های ایمنی را اضافه کنید.
در نظر داشته باشید که پیوست ها بر قیمت کل لیفتراک نیز تأثیر می گذارند.

قیمت در کمپانی های اصلی فروش لیفتراک:

در این قسمت میخواهیم به معرفی و مقایسه کامل قیمت کمپانی های بزگ دنیا بپردازیم.

برند لیفتراکتوضیحات لیفتراک price
کمپانی ژاپنی تویوتا (Toyota)اولین برند تولید کننده لیفتراک در دنیاAveragePrice

$18,000-$80,000

کمپانی لیفتراک کایون بائولی آلمان (Kion-Baoli) دومین برندتولیدکننده لیفتراک در دنیا که شرکت کارا ماشین آرناkaramachinery

برند این کمپانی را به صورت انحصاری در ایران عرضه می کند.

AveragePrice

$16,000-$70,000

کمپانی ژاپنی لیفتراک کوماتسو (Kumatsu)این برند ژاپنی از سال 1953 فعالیت خود را آغاز کرده استAveragePrice

$17,000-$75,000

کمپانی لیفتراک آمریکایی کاترپیلار (Caterpillar)که به اختصار به Cat نیز معروفیت دارد و قیمت بالاتری نسبت به بقیه لیفتراک ها داردAveragePrice

$30,000-$100,000

 کمپانی لیفتراک یوهانریش (Jungheinrich)لیفتراک یوهانریش انواع لیفتراک برقی رابرای نیازهای مختلف ارائه می دهدAveragePrice

$19,000-$60,000

کمپانی لیفتراک  میتسوبیشی(Mitsubishi)لیفتراک میتسوبیشی در کارخانه از خطوط تولید Mitsubishi، Unicarriers و Nichiyu تولید می شوندAveragePrice

$20,000-$85,000

کمپانی لیفتراک کرون (Crown) لیفتراک کارکرده و لیفتراک دست دوم و اجاره لیفتراکAveragePrice

$12,000-$50,000

کمپانی لیفتراک هایستر(Hyster) به گفته وب سایت خود این شرکت، “برآورد شده است ۸۳۰،۰۰۰ لیفتراک هیستر و Yale در حال کار در سراسر جهان وجود دارندAveragePrice

$18,000-$65000

کمپانی لیفتراک هلی (Heli)شرکت هلی لیفتراک هلی طیف وسیعی از لیفتراک و دیگر تجهیزات انبارداری را برای جابجایی بارهای سنگین ارائه می دهدAveragePrice

$25,000-$90000

کمپانی لیفتراک هایستر(Hyster) به گفته وب سایت خود این شرکت، “برآورد شده است ۸۳۰،۰۰۰ لیفتراک هیستر و Yale در حال کار در سراسر جهان وجود دارندAveragePrice

$18,000-$65000

کمپانی لیفتراک کلارک (Clark)لیفتراک های قابل توجه این برند شامل لیفتراک سری S و سری GEX هستند.AveragePrice

$16,000-$75000

لیفتراک برقی چقدر قیمت دارد؟

اگر شما بخواهید لیفتراک برقی بخرید باید بصورت میانگین بسته به برند مورد نظر باید عددی بین 25.000 تا 35.000 دلار هزینه کنید.

ولی قصه ی خرید لیفتراک برقی به همینجا ختم نمیشود و شما باید هزینه ای برای خرید باتری انجام بدهید.

که قیمت شارژر و باتری به تنهایی 2.000 تا 8.000 دلار قیمت دارد.

قبلتر گفتیم که هرچه لیفتراک بزرگتر باشد و بار بیشتری را بتواند حمل کند گرانتر خواهد بود،

در مورد باتری لیفتراک نیز به همین شکل است و هرچه باتری لیفتراک بزرگتر و قدرتمند نر باشد گران تر نیز خواهد بود.

شاید باورتون نشه اما اگر شما لیفتراک برقی میخرید و مجبورید لیفتراک برقی بخرید بابت هربار خرید باتری باید یک پنجم قیمت خود لیفتراک رو فقط باتری بخرید!!!.

البته اگه برد دستگاه جنس مناسبی داشته باشه و سالم بمونه(که لازم به ذکر بگم لیفتراک های برقی باولی برد کورتیس آمریکایی روشه)/که هزینه خرید برد هم

به نوعی سر سام آوره.

قیمت لیفتراک دیزل

قیمت یک لیفتراک دیزل در بازار نسبت به ظرفیت باربری که دارد متفاوت است طبق تجربه ی ما اگر قصد خرید لیفتراک دیزل را دارید

به این موضوع که بیشترین میزان بار شما ممکن است چقدر باشد و بیشترین ارتفاع دکلی که نیاز دارید چقدر است توجه ویژه بفرمایید.

امروزه لیفتراک های دیزل 3 تن که خیلی متداول استفاده میشوند در انبارها قیمتی بین 9800 تا 15000 دلار بسته به نوع برند آن دارد.

مقایسه هزینه های نگهداری لیفتراک برقی و دیزل:

هزینه های عملیاتی و نگهداری به طور کلی ، هزینه های عملیاتی لیفتراک برقی 85-95 درصد کمتر از لیفتراک دیزل یا LP است.

در صورتی که لیفتراک LP ممکن است 6000 دلار در سال هزینه کند ، لیفتراک الکتریکی قابل مقایسه فقط 600 تا 900 دلار در سال هزینه دارد.

هزینه های نگهداری سالانه لیفتراک برقی تقریباً یک سوم هزینه های آن است که برای حفظ لیفتراک مشابه احتراق داخلی (IC) هزینه دارد. به عنوان مثال ، یک عمل تک تغییر ممکن است 500 دلار در سال برای نگهداری کامیون بالابر برقی خود در مقابل 1500 دلار در سال برای دیزل یا لیفتراک LP خرج کند.

قیمت لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه سوز از سیستمی مشابه دوگانه سوز های سواری استفاده میکند و یکی از سوخت های آن بنزین و دیگری گاز است.

از این نوع لیفتراک ها در محیط های نسبتا بسته استفاده میشود که الودگی مد نظر است ولی این لیفتراک ها از لحاظ قدرت بارگیری

کمی ضعیف تر از لیفتراک های دیزل میباشد که امری طبیعی است زیرا سوخت آن ها گاز است.

قیمت لیفتراک دوگانه سوز در بازار چیزی حدود 32000 تا 46000 دلار میباشد

قیمت لیفتراک تویوتا

همانطور که در جریان هستید سالهاست که وارد کردن لیفتراک های برند های خارجی با محدودیت های فراوانی مواجه شده

که تقریبا وارد کردن دستگاه صفر برند خارجی تقریبا غیرممکن شده به همین علت دستگاه های موجود با برند تویوتا در بازار، لیفتراک های استفاده شده ای هستند

که سال ها با شرایط نامعلوم کارکرده اند و مشخص نیست شرایط نگهداری لیفتراک مناسب بوده باشد یا خیر که ابهامات زیادی را در ذهن خریدار ایجاد میکند.

به دلیل داغ شدن بازار دست دوم لیفتراک تویوتا در ایران گاهی افرادی ادعاهایی به داشتن دستگاه نو میکنند که در این مورد گاها دیده شده دستگاه دست دوم را اوورهال میکنند و تعمیر و رنگ میکنند و با قیمت های خیلی بالاتر بفروش میرسانند.

قیمت لیفتراک تویوتا موجود در بازار ایران به شکل غیر معقولی افزایش داشته بصورتی که قیمت لیفتراک تویوتا گاها نسبت به لیفتراک های نو با شرایط فنی مشابه بسیار بالاتر است.

در چنین شرایطی که با محدود شدن واردات لیفتراک،واردات قطعات لیفتراک های تویوتا نیز بسیار محدود شده است پس از خرید لیفتراک بحث تامین قطعه و خدمات پس از فروش نیز قابل تامل است.

در صورت داشتن سوال و درخواست مشاوره تخصصی تر با دپارتمان فروش کارا ماشین آرنا تماس بگیرید 02153149

قیمت لیفتراک های ایرانی

کارا ماشین آرنا مفتخر به تولید در عرصه تجهیزات انبارداری از جمله لیفتراک ، جکپالت و استاکر میباشد پس از اعمال محدودیت های فراوان در عرصه وارد کردن تناژ مختلف لیفتراک در ایران خرید لیفتراک خارجی صفر تقریبا غیر ممکن شده و ازین رو انتخاباتی که بین دستگاه های صفر موجود در بازار ایران است محدود تر شده است.

با افزایش و نوسان قیمت دلار در ایران بصورت دقیق نمیتوان گفت که چه لیفتراکی،چه برندی چه قیمتی دارد اما میتوان از نظر کلی و فنی و با توجه به نیازسنجی مشتری تصمیم گرفت.

در خرید لیفتراک ها با برند ایرانی همیشه مد نظر داشته باشید که موتور،گیربکس و قطعات اساسی لیفتراک دارای کیفیت مناسبی باشد که از انجام هزینه های گزاف برای تعمیر آسوده باشید.

همانطور که میدانید در تولیدات ما با برند کارا از موتورهای ژاپنی مطرح دنیا  ژاپن استفاده شده و کیفیت فوق العاده بالایی دارد.

قیمت باطری لیفتراک

قیمت باتری (باطری) لیفتراک نسبت به ولتاژ و برند مربوطه قیمت های متفاوتی دارد و باید در نظر داشته باشید باتری مد نظر برای خرید از لحاظ ولتاژ و مدل با لیفتراک شما ست شود.

ولی اگر قصد خرید باتری لیفتراک را دارید شرکت کارا ماشین آرنا یکی ازبهترین برند های دنیا در زمینه باتری که برند آمریکایی نیز می باشد و انواع مختلف ولتاژ در خدمت شما قرار میدهد جهت سفارش باتری های لیفتراک با ما تماس بگیرید.02153149

در ذیل تعدادی باتری های لیفتراک موجود است که میتوانید مشاهده بفرمایید.

مدل برند باتری لیفتراکولتاژقیمت باتری لیفتراکعکس باتری
leopard48v volt$5,050
 • قیمت-باتری-لیفتراک
 • قیمت-باتری-لیفتراک
Runtx48v volt$4,074
 • قیمت-باتری-لیفتراک
 • قیمت-باتری-لیفتراک
Runtx48v volt$3,010
 • قیمت-باتری-لیفتراک

قیمت لاستیک لیفتراک

لاستیک های لیفتراک نیز انواع مختلفی دارد که در مقاله لاستیک لیفتراک کاملا به توضیح انواع مختلف و محیط استفاده آن ها اشاره کردیم.

ولی برای خرید لاستیک پس از انتخاب لاستیک مورد نظر باید چه کاری انجام دهیم؟

شرکت کارا ماشین آرنا در بخش قیمت لاستیک لیفتراک دارای برند های معتبر دنیا می باشد که میتوانیم تعدادی از آن ها را نام ببریم Bkt-Tiron-Hexen و …. که شما میتوانید جهت درخواست لاستیک از ما فرم درخواست پیش فاکتور را پر نمایید.

قیمت-لاستیک-لیفتراک

قیمت دکل لیفتراک

دکل قطعه ای در لیفتراک است که عمل بارگیری را انجام می دهد.

این دکل شامل یک چنگال و مکانیزم ارتفاع است ، قیمت دکل لیفتراک به تناسب به ارتفاع آن متفاوت است که ارتفاع  آن 2.5 متر ، 3 متر ، 4 متر،4.5 متر ،6 متر و 6.5 متر است هر چه ارتفاع دکل بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

معمولا دکل هایی با ارتفاع بالا روی دستگاه های تناژ پایین سوار میشوند و اگر ارتفاع بالای 12 متر رو بخواین پوشش بدین در انبار بیشتر از ریچ تراک استفاده می شود.

قیمت-دکل-لیفتراک

با توجه به Purchasing.com:
نشان داده شده است بسیاری از کامیون های لیفتراک کایون بائولی به مدت 5 سال و 10 هزار تا 20 هزار ساعت کار بدون هیچ گونه تعمیرات اساسی انجام می دهند. این عمر طولانی اقتصاد عالی را فراهم می کند.

گفته می شود در طی 10،000 ساعت اول استفاده ، هزینه های عملیاتی به اندازه 75 سنت در ساعت (به استثنای سوخت ، دستمزد اپراتور ، خسارت تصادفی و سرمایه) است.

نتیجه گیری

با توجه مواردی که بررسی کردیم کاملاً واضع است که مقایسه مدل خاصی از لیفتراک در ایران با همان مدل در یک کشور دیگر کار درستی نیست.

اما با توجه به مسائل بررسی شده میتوانیم نتیجه بگیریم که خریدار محترم باید به فاکتور های مختلفی (توضیحی در مقاله) توجه کند تا بتواند بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد.

شرکت کارا ماشین آرنا مفتخر به خدمت رسانی بی چون و چرا به مشتریان محترم در صنعت لیفتراک و ماشین های انبارداری است و با تیم مشاوره قوی منتظر تماس شما هستیم 02153149